Akwaria i grzałki do akwarium

Jeżeli mamy przygotowaną już odpowiednią wodę w naszym akwarium, pora sprowadzić do naszego podwodnego świata mieszkańców. Kupując rybki warto dowiedzieć się jak wygląda i ile trwa kwarantanna. Stosowana jest w celu sprawdzenia czy dana rybka jest zdrowa, często bowiem w początkowym stadium rozwoju żadne niepokojące objawy się nie pojawiają. Wielu akwarystów ma specjalne akwaria do kwarantanny w obawie przed wpuszczeniem nowych ryb bezpośrednio do docelowego zbiornika.
Warto zatem kupować rybki jedynie ze sprawdzonych źródeł, jedna chora rybka może bowiem zarazić nasze pozostałe rybki i narazić nas na wiele nerwów i strat finansowych. Walka z chorobą w akwarium jest sprawą kosztowną. W sklepach akwarystycznych możemy dostać preparaty, dostosowane do objawów, nigdy nie mamy jednak pewności czy to będzie na pewno prawidłowy „lek”.

Przy zakupie rybek należy dowiedzieć o ich charakterystyce, do jakich wymiarów urosną, jaki pokarm przyjmują, czy są agresywne w stosunku do innych rybek oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby zagwarantować im odpowiednie środowisko. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości powinniśmy skorzystać z fachowej pomocy sprzedawcy. Często popełnianym błędem jest zakup rybek, właśnie bez sprawdzenia docelowej wielkości. Zdarza się, że rybki rosną do wielkości w której nie mieszczą się w akwarium i po prostu się męczą.

Rybki morskie są zazwyczaj mniej odporne na zmiany warunków, należy zatem przygotować im odpowiednie środowisko jak najbardziej zbliżone do tego w którym żyją naturalnie. Warto stale kontrolować temperaturę w akwarium, można do tego celu używać specjalnych programatorów czasowych lub grzałki do akwarium z termostatem, dzięki którym będziemy wstanie zaprogramować system grzewczy w naszym akwarium. Takie programatory polegają na załączaniu prądu o odpowiedniej godzinie.

Comment Feed

No Responses (yet)Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.